Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 07:21

Profesjonalne dermokosmetyki do przetłuszczających się włosów

Żeby dermokosmetyki do przetłuszczających się włosów, były skuteczne, muszą zawierać  naturalne składniki aktywne, takie jak siarczek selenu, pirokton olaminy, ale też pożądane jest mleczko pszczele i ichtiol. Warto jednak oprócz samego szamponu, wybrać również inne produkty, które mają dłuższy kontakt ze skórą głowy. Dermokosmetyki do przetłuszczających się włosów często są sprzedawane w zestawach, dzięki temu łatwiej można zapanować nad przykrymi objawami łojotoku, jak zmiany rumieniowo-złuszczające, tłuste łuski, podrażnienia skóry oraz uciążliwy świąd. Zostań z nami i dowiedz się więcej na ten temat.
  • 17.09.2024 08:33
  • Autor: Farmacia Verde
Profesjonalne dermokosmetyki do przetłuszczających się włosów

Co musisz wiedzieć na temat likwidowania objawów ŁZS

Pytanie:

Odpowiedź:

Jakie substancje są wykorzystywane do hamowania łojotoku:

Często, by zatrzymać łojotok, wykorzystuje się, takie składniki:

  • przeciwgrzybicze, 

  • keratolityczne,

  • kortykosteroidy.

Jakie działanie muszą mieć kosmetyki na przetłuszczające się włosy:

Tego typu produkty powinny:

  • zabijać grzyby malassezia furfur,

  • regulować złuszczanie naskórka,

  • niwelować stany zapalne, 

  • regenerować i koić naskórek, 

  • koić świąd i pieczenie

  • wzmacniać barierę ochronną skóry,

  • zatrzymywać wodę w skórze, zmiękczać ją i wygładzać.

W jakiej konsystencji preparaty będą najskuteczniejsze?

Istotny jest naturalny skład, odpowiednio dobrane składniki, lekka formuła – niezatykająca gruczołów oraz czas kontaktu tego produktu ze skórą głowy.

Łojotokowe zapalenie skóry – najważniejsze informacje

ŁZS to przewlekła choroba dermatologiczna, dość często spotykana. Nie wiadomo do końca, dlaczego się ujawnia i jaka jest dokładna przyczyna występowania charakterystycznych jej objawów. Jak na razie obwinia się nadmiernie pracujące gruczoły łojowe, które wytwarzają zbyt dużo tłustego łoju, dlatego drożdżopodobne grzyby mają możliwość rozrostu, przez co czynią skórze szkody. Tworzy się stan zapalny i dokuczają wyżej wymienione już zmiany. Jeżeli w porę nie podejmie się właściwych kroków, schorzenie może rozsiewać się i obejmować inne, górne części ciała. Trzeba wiedzieć, że łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła choroba i nie da się z niej wyleczyć, ma stany remisji i nawrotów. A zadaniem chorego jest tak postępować, by jak najdłużej utrzymać stan remisji. Żeby tak się stało, należy korzystać z wizyt u dermatologa, przestrzegać jego zaleceń, ponadto warto zadbać o właściwie rozumianą pielęgnację skóry głowy i włosów.

Mowa przede wszystkim o takich preparatach jak:

  • szampon,

  • płyn,

  • mgiełka,

  • wcierka,

  • odżywka,

  • emulsja. 

Zdrowe włosy
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Dobrym rozwiązaniem jest wybór profesjonalnych dermokosmetyków w zestawie, z przeznaczeniem do walki z ŁZS, które będą miały odpowiednio dobrane składniki aktywne. Takie preparaty działają holistycznie i szybko uderzają we wszystkie przykre objawy choroby, co jest bardzo istotne – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Wybierz szampon na przetłuszczanie się włosów, emulsję i płyn Seborh – to nie pora na testowanie, ten zestaw likwiduje wszystkie charakterystyczne objawy ŁZS

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed –kliknij
  • Szampon do przetłuszczających się włosów, Seborh – znajdziesz w nim składniki typu: biolin, pirokton olaminy, mleczko pszczele czy siarczek selenu, więc szybko zabijesz grzyby, wyregulujesz pracę gruczołów łojowych, dokładnie oczyścisz skórę głowy oraz włosy. Szampon ma lekką formułę, ale tak skrupulatnie dobrane substancje, że bez problemu złuszcza i usuwa martwy naskórek oraz sebum. Zostawia skórę wygładzoną i nawilżoną.

  • Emulsja Seborh – ma w sobie m.in.: mocznik, olej z czarnuszki, siarkę i kwas mlekowy. Przy regularnym stosowaniu odkaża, złuszcza i łagodzi naskórek, normuje pracę sebum.

  • Płyn Seborh – zawiera np.: argininę, kwas glikolowy, ekstrakt z rozmarynu oraz ekstrakt z wąkroty azjatyckiej. Produkt reguluje złuszczanie naskórka, ponadto wzmacnia naczynia krwionośne. Lekka mgiełka normalizuje pracę sebum, a także odżywia skórę.

     

    Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Więcej na stronie seborh.pl 

Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – co robić, żeby zlikwidować przetłuszczanie się włosów?

Jeśli zauważysz u siebie przetłuszczanie się włosów, ale też inne objawy wzbudzające u Ciebie niepokój, skontaktuj się z dermatologiem, by potwierdzić diagnozę i rozpocząć prawidłowe leczenie.

Łojotokowe zapalenie skóry to dermatoza wymagająca odpowiedniej pielęgnacji w okresie nawrotów, ale też i w czasie remisji. Warto pamiętać o odpowiednich dermokosmetykach na bazie kwasów i emolientów przeznaczonych do likwidowania objawów ŁZS. Dobrym pomysłem jest wybranie od razu specjalistycznego zestawu, który pomoże uporać się z dokuczliwymi zmianami skórnymi. 

Nie powinno się często masować skóry, dotykać i przeczesywać włosów, a tym bardziej suszyć gorącym nawiewem, bo takie działania dodatkowo pobudzają gruczoły łojowe do pracy. 

Podsumowanie

Jeżeli w porę się nie zareaguje na nadmiernie rozmnożone grzyby malassezia furfur, to będą one  rozprzestrzeniać się po innych częściach ciała, bogatych w gruczoły łojowe. Właściwym rozwiązaniem przy ŁZS jest kontakt z dermatologiem, jak również właściwie rozumiana pielęgnacja.

Materiał partnera