Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 09:44
Reklama dotacje unijne dla firm

Zabezpieczenia SBS i zestawy alarmowe - jakie rozwiązanie wybrać?

Producent zabezpieczeń SBS i zestawów alarmowych oferuje szeroki zakres usług dla swoich klientów. Dzięki temu możemy wybierać wśród wielu różnych zabezpieczeń do aut i innych miejsc, co pozwala spać spokojnie. Złodzieje mają coraz ciekawsze pomysły na kradzieże, przez co musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie cennych towarów w trakcie transportu. Z pomocą przychodzą alarmy na zbiornik paliwa i zabezpieczenia SBS, które poznamy bliżej już teraz. Czym cechują się takie rozwiązania? Co warto wiedzieć o alarmie na zbiornik paliwa?
  • 21.10.2024 08:35
  • Autor: Grupa tipmedia
Zabezpieczenia SBS i zestawy alarmowe - jakie rozwiązanie wybrać?

Zabezpieczenia SBS

Uniwersalne zabezpieczenia SBS mają za zadanie zapobiegać włamaniom i kradzieżom. Są one odpowiednie na drzwi kontenera lub naczepy - zostały stworzone z solidnych materiałów (stal nierdzewna), zapewniając niezawodność. Możemy liczyć na odporność mechaniczną i wysoką trwałość takich zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. SBS Turtle jest ciężkim do sforsowania zamknięciem, stosowanym głównie w pojazdach ciężarowych. Sięgają po nie firmy transportowe, gdzie przyczepa jest często wymieniana. Wtedy każdy kierowca może zablokować zabezpieczenie BDL z pomocą własnej kłódki i ochronić towary przed kradzieżą. Zabezpieczenie SBS składa się z kilku elementów, w tym także z wymiennych cylindrów zamkowych i mocnej obudowy metalowej. 

Alarm na zbiornik paliwa 

Kolejne ciekawe rozwiązanie to alarm na zbiornik paliwa TIR. Jest to uniwersalny system alarmowy, przeznaczony do zabezpieczenia newralgicznych miejsc w naczepie lub ciągniku (tylne drzwi, zbiornik paliwa, drukarka, maska/osłona silnika). Co ciekawe, system stawia na wyjątkowe rozwiązanie, obejmujące instalację w miejscach przeznaczonych do zabezpieczenia specjalnych czujników, jakie reagują na zewnętrzne pole magnetyczne. Jeśli dojdzie do zakłócenia tego pola, powstaje alarm dźwiękowy w kabinie lub na zewnątrz i ewentualnie alert za pomocą urządzenia telematycznego zastosowanego w pojeździe, do którego podłączono system alarmowy. Jak widzimy, jest to skuteczne, efektywne i niezawodne rozwiązanie stosowane główne w naczepach i ciągnikach. 

Wjazd do Londynu

W ostatnim czasie wjazd do Londynu jest kwestią wzbudzającą wiele emocji. W tej sytuacji trzeba przestrzegać regulacje i zasady, które mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo, zadbać o ekologię i zmniejszyć zatłoczenie. Centralny Londyn objęty został zatem Strefą Congestion Charge, tak aby zmniejszyć zatłoczenie na drogach. Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7 do 18 obowiązuje opłata za wjazd w to miejsce. Dzienny koszt wynosi 15 funtów, a opłatę dokonamy telefonicznie, online lub przez aplikację mobilną. Bardzo ważne jest to, że brak zapłaty skutkuje nałożenie mandatu! Niektóre samochody są zwolnione z opłat, jednak wcześniej wymagają one rejestracji. Poza tym spore znaczenie ma strefa ULEZ obejmująca znaczną część Londynu i związana ze zmniejszeniem zanieczyszczenia powietrza. Pojazdy wjeżdżające do takiej strefy powinny spełniać określone normy co do emisji spalin - dla aut osobowych jest to norma Euro 4, a dla diesli Euro 6. Gdy nie spełnimy tych norm, należy zapłacić 12,50 funtów w przypadku motocykla, auta osobowego lub furgonetki i 100 funtów w przypadku autobusu, autokaru lub ciężarówki.

Artykuł sponsorowany


Reklama
Reklama
Reklama